123************* Дріжджове тісто (Закарпатська кухня)
Ошибка
  • Unable to load Cache Storage: database
  • Unable to load Cache Storage: database
  • Unable to load Cache Storage: database
  • Unable to load Cache Storage: database
  • Unable to load Cache Storage: database
  • Unable to load Cache Storage: database

оголошення

меблі для кухні

Головне меню

Популярні рецепти

Дріжджове тісто (Закарпатська кухня)

Дріжджове тісто (Закарпатська кухня)

Дріжджове тісто готують двома способами — безопарним і опарним.

Безопарний спосіб приготування дріжджового тіста. Цим спосо­бом готують тісто переважно для виробів з малою кількістю здоби (цукру, масла, яєць) і тісто слабої консистенції — для ола­док, млинців, смажених пиріжків тощо.

Дріжджі розводять теплою водою або молоком, підігрітим до 20—30° С. Холодне молоко або вода дуже уповільнюють дію дріж­джів, а при високій температурі дріжджові грибки гинуть і процес бродіння припиняється.

До розчинених дріжджів додають цукор, виливають у посуд з під­готовленим борошном, додають яйця, сіль і все добре вимішують про­тягом 5—8 хвилин до утворення однорідного, без грудочок тіста середньої консистенції. Перед закінченням вимішування до тіста до­дають злегка підігріте вершкове масло. Посуд з тістом накривають чистою тканиною і ставлять у тепле місце для бродіння на 1,5—2 години.

У процесі бродіння дріжджові грибки виділяють вуглекислий газ, що розпушує, тісто. Тісто, що підійшло, треба 2—3 рази обім'яти, при цьому воно збагачується киснем з повітря, що сприяє розвитку дріжджів і значно збільшує об'єм тіста й готових виробів.

Опарний спосіб приготування дріжджового тіста

Дріжджі розчиняють у підігрітому до 30—35° С молоці або воді, всипають просіяне борошно (50% від норми), додають цукор, жовтки і старанно розтирають, щоб не було грудок. Опару ставлять для бродіння у тепле місце на 40—50 хвилин. Опара готова, коли вона збільшиться в об'ємі майже втроє, а поверхня покриється пухир­цями. Коли опара трохи осяде, до неї додають решту борошна та інші продукти і місять тісто так довго, поки воно не почне легко відставати від рук. Тісто залишають у теплому місці на 1,5—2 години для повторного бродіння і за цей час його один-два рази пере­мішують. Тісто можна вважати готовим, коли воно збільшиться в об'ємі в 1,5—2 рази і стане пухким та еластичним.

Щоб вироби були пухкі, легкі, пористі, треба після підготовки їх до випікання викласти на лист, поставити у тепле місце і накрити серветкою.

Дрібні вироби вагою до 100 г слід випікати протягом 8—15 хвилин при температурі 240—260° С, а великі вироби вагою 500—1000 г — протягом 30—40 хвилин при температурі 210—240°С.
Схожі кулінарні рецепти