Головне меню

Популярні рецепти

Страви з круп


Рис тушкований по-закарпатськи (Закарпатська кухня)

Рис тушкований по-закарпатськи (Закарпатська кухня)

Цибулю та моркву обчищають, нарізають дрібними кубиками і пасерують на смальці. До пасерованих овочів додають перебраний і промитий рис. підсмажують до золотистого відтінку, солять, поси­пають чорним молотим перцем, заливають, щоб рис був трохи вкритий водою, прикривають кришкою і тушкують на середньому вогні, не помішуючи.

Коли зерна рису набубнявіють, доливають ще трохи води, поси­пають дрібно нарізаною зеленню петрушки і тушкують до готовності, щоб рис був добре звареним, розсипчастим.

Готовий рис подають на гарнір до м'ясних страв, але його можна вживати і як окрему круп'яну страву.

Витрати продуктів на 1 кг: рис 500 г, смалець 60 г, цибуля 80 г, морква 60 г, сіль 13 г, перець чорний молотий 0,3 г, зелень петрушки 20 г, вода 667 г.

 
Рис тушкований по-угорськи (Закарпатська кухня)

Рис тушкований по-угорськи (Закарпатська кухня)

Цибулю пропускають через м'ясорубку, обсмажують в смальці, додають червоний молотий солодкий перець, перебраний і промитий рис, заливають частиною бульйону так, щоб рис був трохи накритий бульйоном. Потім каструлю щільно прикривають кришкою і туш­кують рис при температурі 120—150°, не помішуючи.

Коли зернини рису набубнявіють, у каструлю доливають решту бульйону, посипають дрібно нарізаною зеленню петрушки і туш­кують до готовності, щоб рис був добре звареним і розсипчастим.

Витрати продуктів на 1 кг: рис 350 г, смалець 60 г, цибуля 167 г, сіль 102 г, петрушка 15 г, перець червоний моло­тий солодкий 5 г, бульйон кістковий 750 г.

 
Каша грибна чумацька

Каша грибна чумацька

Обчищені і промиті білі свіжі гриби нарізують невеликими кусоч­ками і обсмажують на салі до напівготовності, додаючи січену ріп­часту цибулю.

Одночасно промите пшоно варять до півготовності і в гарячому вигляді змішують з обсмаженими грибами й цибулею, солять, знову змішують, ставлять у духовку і варять до готовності.

Готова каша повинна бути розсипчастою.

При подачі на стіл кашу посипають дрібно нарізаною м'ятою.

На дві склянки пшона — 1 кг свіжих білих грибів, 11/2 цибулини, 100 г сала, 11/2 чайної ложки дрібно нарізаної м'яти.

 
Польова каша

Польова каша

Баранину нарізують дрібними кусочками, кладуть у підсолену кип­лячу воду і варять до півготовності, після цього додають промите пшоно і варять до готовності баранини і пшона.

Зварену кашу заправляють посіченою цибулею, зеленню петрушки і салом.

На 2 склянки пшона — 1/2 кг баранини, 100 г сала, 2 цибулини, 1 ст. ложку дрібно посіченої зелені петрушки.

 
Рисова каша з грибами і маслом

Рисова каша з грибами і маслом

Рис перебирають, промивають, кладуть у каструлю, додають зва­рені підсмажені на маслі січені гриби, сіль, дрібно нарізаний кріп, заливають грибним бульйоном і варять розсипчасту кашу.

При подачі на стіл кашу поливають розігрітим вершковим маслом.

На 2 склянки рису — 70 г сушених грибів, 1 ст. ложку дрібно нарізаної зелені кропу, 4 склянки грибного бульйону, 4 ст. ложки верш­кового масла для поливання.

 
Бабка пшоняна з яблуками

Бабка пшоняна з яблуками

Підготовлене пшоно варять до готовності в киплячому підсоленому молоці.

У готову пшоняну кашу додають ро­зігріте вершкове масло, сирі яйця, цукор, обчищені і нарізані дрібними кубиками сирі яблука, все разом добре змішують, кладуть у сотейник, змащений маслом, ставлять запікати в духовку на 40—50 хв.

Готову бабку нарізують порціонними кусками і при подачі на стіл поливають маслом.

На 1 склянку пшона — 150 г яблук, 2 ст. ложки вершкового масла, 2 яйця, 3 склянки молока, 21/2 ст. ложки цукру, 1 ст. ложку вершкового масла для поливання готової бабки.

 
Палянички пшоняні

Палянички пшоняні

Підготовлене пшоно кладуть у кипляче молоко, змішане з водою, варять до готовності, додають сирі яйця, сир, цукор і сіль, все разом змішують. Із приготовленої каші роблять палянички по З шт. на порцію, обкачують у борошні, надають круглої форми і смажать з обох боків до рум'яного кольору.

До паляничок подають сметану.

На 1 склянку пшона — 4 ст. ложки сиру, 1 яйце, 2 склянки молока, склянки води, 2 ст. ложки пшеничного борошна, 1 ст. ложку цукру, 2 ст. ложки вершкового масла, 1/2 склянки сметани.

 
Пшоняна каша із сушеними сливами

Пшоняна каша із сушеними сливами

Варять пшоняну розсипчасту кашу з додаванням масла. Призначені для приготування цієї страви сливи промивають, заливають водою, варять до готовності і видаляють кісточки.

Зварену кашу кладуть у змащений маслом сотейник вперемішку з вареними сливами, ставлять у духовку і добре прогрівають. Кісточки товчуть, заливають відваром, в якому варились сливи, проварюють проціджують, додають цукор і доводять до кипіння.

При подачі на стіл кашу поливають приготовленою підливою.

На 2 склянки пшона — 2 ст. ложки вершкового масла, 3 склянки води для варіння каші, 200 г сушених слив, 2 склянки води для варіння слив.

Для підливи — 1/2 склянки цукру, 2 склянки відвару від слив.

 
Рисова каша з грибами

Рисова каша з грибами

Гриби промивають і варять до готовності, потім дрібно січуть і об­смажують на маслі. Рис перебирають, промивають 3—4 рази киплячою водою, кладуть у каструлю, додають підготовлені гриби, сіль, масло, дрібно нарізаний кріп, заливають грибним відваром і варять до загустіння, періодично помішуючи. Після цього кашу ставлять в ду­ховку, щоб упріла.

На 2 склянки рису — 100 г сушених грибів, 5 ст. ложок вершкового масла, і ст. ложку дрібно нарізаної зелені кропу, 5 склянок грибного відвару.

 
Бабка з рису і сиру

Бабка з рису і сиру

Рис перебирають, промивають і варять у невеликій кількості води (припускають) до готовності, додають розтерті з цукром жовтки, три чверті взятого за розкладкою вершкового масла, промитий ізюм, про­пущений через м'ясорубку сир, сіль, все добре змішують. Приготовлену масу змішують із збитими білками, викладають у сотейник, змащений маслом, і запікають у духовці протягом однієї години.

Запечену бабку нарізують порціонними кусками і при подачі на стіл поливають сметаною.

На 2 склянки рису — 350 г сиру, 3 ст. ложки вершкового масла, 3 яйця, 50 г ізюму, 11/2 ст. ложки цукру, 6 склянок води для припускання рису, 1 склянку сметани.

 
Бабка рисова з яблуками

Бабка рисова з яблуками

Рис промивають і варять у невеликій кількості води (припускають), додають 3/4 потрібного за розкладкою вершкового масла і солі.

Зварений рис заправляють сирими яйцями.

Яблука обчищають, нарізують шматочками і пересипають цукром і тертою корицею.

Половину звареного рису кладуть у сотейник, змащений маслом. На рис кладуть підготовлені яблука, на яблука — другу половину рису, верху рис заливають сметаною і запікають у духовці.

Запечену бабку нарізують порціонними кусками.

На 2 склянки рису — 200 г яблук, 2 яйця, 2 ст. ложки вершкового масла, 3/4 склянки сметани, 3/4 склянки цукру, 6 г кориці, 6 склянок води для варіння рису.

 
Бабка з манних крупів

Бабка з манних крупів

Із манних крупів, молока і води варять в'язку кашу. Коли каша звариться, в неї додають жовтки, розтерті з цукром, і розігріте верш­кове масло, все добре змішують. Підготовлену масу змішують із збитими білками, викладають у змащений маслом сотейник, посипають сухарями і запікають у духовці протягом 25—30 хв.

При подачі на стіл бабку нарізують порціонними кусками і поливають абрикосовим сиропом, приготовленим з абрикосового соку, цукру і води.

На 4 ст. ложки манних крупів — 1 склянку молока, 3 ст. ложки води, 2 ст. ложки вершкового масла, 2 яйця, 21/2 ст. ложки цукру, 1 ст. ложку сухарів.

Для підливи — 1/2 склянки абрикосового соку, 1 ст. ложку цукру, 1/2 склянки води.

 
Сластьони з манних крупів

Сластьони з манних крупів

У кипляче молоко кладуть підсушені манні крупи і варять в'язку кашу. В остиглу кашу кладуть розтерті з цукром жовтки, масло і сіль, все добре змішують, додають збитих білків і обережно розмішують.

Приготовлену масу беруть столовою ложкою, кладуть на сковороду з розігрітим вершковим маслом і підсмажують з обох боків до рум'яного кольору.

При подачі на стіл сластьони поливають розігрітим вершковим мас­лом, посипають цукром і підливають збоку сметану.

На 1 склянку манних крупів — 2 яйця, 1 ст. ложку вершкового масла в кашу, 1 ст. ложку цукру, 11/2 склянки молока, 1/2 склянки сметани, 1 ст. ложку цукру для посипання і 1 ст. ложку масла для поливання.

 
Оладки з манних крупів

Оладки з манних крупів

З манних крупів варять круту кашу на молоці, яку після остигання змішують з жовтками і розведеними в теплому молоці дріжджами, все Добре розмішують, дають підійти, солять, додають збиті білки і обережно розмішують.

Приготовлену масу кладуть невеликими коржиками на гарячу зма­щену сковороду і підсмажують з обох боків.

Оладки подають на стіл з цукром і варенням.

На 11/2 склянки манних крупів — 3 склянки молока, 6 яєць, 10 г дріжджів.

 
Запіканка з манної каші

Запіканка з манної каші

Молоку дають закипіти, всипають в нього манні крупи, солять, додають вершкове масло, сирі яйця, жовтки, збиті білки, все добре перемішують, вливають у глибоку форму і запікають у духовці.

Подають з фруктовим сиропом або варенням.

На 4 ст. ложки манних крупів — 1 ст. ложку вершкового масла, 2 цілих яйця, З жовтки, 2 білки.

 
Протерта гречана каша

Протерта гречана каша

Гречані крупи перебирають, кладуть на сковороду, перетирають з сирим яйцем і прогрівають, поки не підрум'яняться. Після цього крупи перекладають у каструлю, додають вершкове масло, заливають кип'ят­ком і дають воді закипіти. Коли крупи розбухнуть, розмішують лопат­кою. ставлять каструлю з кашею у сотейник з кип'ятком, варять до 4 год., стежачи за тим, щоб вода у сотейнику весь час кипіла.

Зварену кашу протирають так, щоб вона мала вигляд вермішелі. Подають кашу на стіл гарячу з вершковим маслом, а холод­ну — з вершками.

На 2 склянки гречаних крупів — 1 яйце, 2 ст. ложки вершкового масла для варіння каші, 2 склянки кип'ятку.

 
Биточки гречані з сметаною

Биточки гречані з сметаною

Гречані крупи перебирають, засипають у киплячу підсолену воду і варять при відкритій покришці до загустіння. Після цього посудину кашею накривають покришкою і доварюють протягом однієї години.

У зварену теплу кашу додають збиті з цукром яйця, перемішують, розділяють по 2 битки на порцію, обкачують у сухарях, надають їм круглої форми і обсмажують з обох боків на добре розігрітому жирі. До битків подають сметану.

На 1 склянку гречаних крупів — 1 яйце, 2 ст. ложки мелених сухарів, 2 склянки води для варіння каші, 1 чайну ложку цукру, 1 ст. ложку жиру, 1/2 склянки сметани.

 
Крупник з гречаної каші

Крупник з гречаної каші

Гречані крупи обварюють крутим кип'ятком, дають стекти воді, солять, змішують із сметаною, сиром, жовтками і вершковим маслом. Підготовлену масу кладуть у каструлю і запікають у духовці.

На 2 склянки гречаних крупів — 2 склянки сметани, 2 склянки сиру, 3 жовтки, 3 ст. ложки вершкового масла.

 
Каша ячна, запечена із сметаною

Каша ячна, запечена із сметаною

Ячні крупи промивають, кладуть у кипляче молоко, додають масло, сіль і варять при повільному кипінні без покришки до загустіння. Після цього посудину накривають покришкою і ставлять у духовку на 1 год.

У зварену кашу додають сметану, сирі яйця, добре змішують, викладають у змащений жиром сотейник і ставлять вдруге в духовку на 25—30 хв. запікатись.

При подачі на стіл кашу поливають розігрітим вершковим маслом.

На 2 склянки ячних крупів — 5 склянок молока, 1/2 склянки сметани, 1 яйце 2 ст. ложки жиру, 1 ст. ложку вершкового масла для підливи.

 
Рис у мексиканському стилі - рецепт з фото
Рис у мексиканському стилі

Рис - один з моїх найулюбленіших гарнірів. Він дивно універсальний - навіть у чистому вигляді, без яких би то не було добавок, він чудово підходить і до риби, і до птаха, і до м'яса. Сьогодні я пропоную вам приготувати рис зі свіжою ноткою. У ролі нотки виступають свіжі томати і лайм. Особливу пікантність гарніру надає гострий перчик, який теж входить до складу страви.
Переглянути рецепт...
 
«ПерваяПредыдущая12СледующаяПоследняя»

Страница 1 из 2