Головне меню

Популярні рецепти

Страви з м'яса


М'ясо полонинське (Закарпатська кухня)

М'ясо полонинське (Закарпатська кухня)

Яловичину нарізають порціонними кусками, відбивають, солять, посипають чорним молотим перцем, панірують в борошні і об­смажують. змішують з цибулею, нарізаною кільцями, доливають трохи води і тушкують до півготовності. Потім додають нарізані доль­ками свіжі помідори, свіжий солодкий перець, нарізаний соломкою і тушкують до готовності.

Готове гаряче м'ясо подають разом з тушкованими овочами та картопляним пюре або припущеним рисом і оформляють гілкою сві­жої петрушки.

Витрати продуктів на одну порцію: яловичина 170 г, борошно 5 г, жир 15 г, цибуля 35 г, помідори свіжі 40 г, перець солодкий свіжий 35 г, перець чорний молотий 0,01 г, сіль 3 г, гарнір 150 г, зелень петрушки 2 г.

 
М'ясо по-ужгородськи (Закарпатська кухня)

М'ясо по-ужгородськи (Закарпатська кухня)

Свинину нарізають кубиками по 4—5 кусків на порцію, солять, по­сипають червоним молотим перцем і обсмажують разом з морквою, на­різаною соломкою.

Цибулю, нарізану дрібними кубиками, пасерують разом з свіжим солодким перцем, нарізаним соломкою, та свіжими помідорами, на­різаними часточками.

М'ясо та овочі з'єднують і продовжують тушкування, а наприкінці заправляють пасерованим борошном, змішаним з сметаною, і доводять до готовності.

Готове гаряче м'ясо подають у тарілці разом з тушкованими ово­чами та гарніром з відвареного рису або відвареної картоплі.

Витрати продуктів на одну порцію: свинина 173 г, сіль 4 г, цибуля 24 г, смалець 10 г, перець свіжий солодкий 53 г, помідори свіжі 47 г, морква 19 г, перець червоний молотий солод­кий 0,5 г, борошно 1,0 г, сметана 25 г.

Свіжий солодкий перець та свіжі помідори можна замінити кон­сервованим лечо з розрахунку 68 г на порцію.

 
М'ясо по-гуцульськи (Закарпатська кухня)

М'ясо по-гуцульськи (Закарпатська кухня)

Яловичину нарізають порціонними кусками, відбивають і зма­щують гірчицею. На кожен кусок відбитого м'яса кладуть дрібно нарізану ковбасу, посічені круто зварені яйця, посипають чорним молотим перцем, загортають у вигляді прямокутника і обсмажують. Обсмажене м'ясо заливають сметанним соусом і тушкують до готов­ності.

Готове гаряче м'ясо подають разом з соусом, в якому воно тушку­валося, та з комбінованим гарніром і оформляють гілочкою свіжої петрушки.

Витрати продуктів на одну порцію: яловичина 170 г або свинина (окорок) 130 г, гірчиця столова 1,5 г, ковбаса варена 5 г, яйця 1/2 шт., перець чорний молотий 0,01 г, жир 7 г, сіль 3 г, соус сметанний 75 г, зелень петрушки 2 г.

 
М'ясо хустське (Закарпатська кухня)

М'ясо хустське (Закарпатська кухня)

З корейки нарізають порціонні куски (по 2 шт. на порцію), відби­вають і солять, посипають чорним молотим перцем і кладуть у моло­ко на 2 години. Потім м'ясо змочують у яйцях, обкачують в тертому твердому сирі, посипають кмином і обсмажують в добре розігрітому жирі з обох боків до утворення на поверхні м'яса світло-золо­тистої кірки.

Булку нарізають скибками по 2 шт. на порцію, змочують в яйцях, обкачують в тертому сирі, посипають кмином і обсмажують з обох боків.

Готове м'ясо укладають на тарілку впереміш з булкою, з боку кладуть смажену картоплю і прикрашають гілкою свіжої петрушки.

Витрати продуктів на одну порцію: свини­на 118 г, сіль 1 г, перець чорний молотий 0.02 г, молоко 10 г, яйце 1 шт., сир твердий 40 г, кмин 2 г, жир кулінарний 16 г, булка 48 г, смажена картопля 150 г, зелень петрушки 3 г.

 
М'ясо пікантне (Закарпатська кухня)

М'ясо пікантне (Закарпатська кухня)

Яловичу вирізку нарізають круглими кусками, по одному на пор­цію. .злегка відбивають, солять, посипають чорним перцем і обсма­жують на сковороді з обох боків до рум'яного кольору. Потім м'ясо перекладають на лист з високими бортиками.

На середину кожного куска підсмаженого м'яса кладуть смажену цибулю, поливають майонезом, посипають тертим твердим сиром і запікають у духовці протягом 10—15 хвилин при температурі 200° С.

Готове гаряче м'ясо подають з комбінованим гарніром.

Витрати продуктів на одну порцію: яловичина 151 г, сіль 1 г, перець чорний молотий 0.02 г, жир 7 г, цибуля 21 г, ма­йонез 15 г, сир твердий 7 г.

 
М'ясо по-турянськи (Закарпатська кухня)

М'ясо по-турянськи (Закарпатська кухня)

Свинину нарізають кубиками но 20—25 г і обсмажують у смальці до півготовності. Потім у каструлю з м'ясом заливають трохи бульйо­ну, солять за смаком, додають чорний молотий перець і тушкують при слабкому кипінні до готовності. Наприкінці тушкування м'ясо заправляють товченим часником. Готове м'ясо посипають зеленню петрушки і подають з картопляним пюре або з тушкованим рисом.

Витрати продуктів на одну порцію: м'ясо 173 г, смалець 7 г, часник 3 г, сіль 2 г, перець чорний молотий 0,02 г, бульйон 75 г, петрушка 2 г.

 
Лоці-печенє (Закарпатська кухня)

Лоці-печенє (Закарпатська кухня)

З свинини нарізають порціонні куски з ребровими кістками, по одному на порцію. М'ясо злегка відбивають, солять, посипають чорним молотим перцем, натирають розтертим часником і обсма­жують до утворення на поверхні м'яса рум'яної кірочки.

Обчищену цибулю нарізають кружальцями і пасерують в смальці.

Подаючи на стіл, зверху м'яса кладуть пасеровану цибулю і прикрашають зеленню петрушки. Збоку на тарілку кладуть смажену картоплю або комбінований гарнір.

Витрати продуктів на одну порцію: свинина 173 г, сіль 1 г, перець чорний молотий 0,05 г, часник 1 г, цибуля 95 г, сма­лець 12 г, зелень петрушки 3 г.

 
Філе по-гуцульськи (Закарпатська кухня)

Філе по-гуцульськи (Закарпатська кухня)

З яловичої вирізки нарізають порціонні куски завтовшки 25—30 мм, легенько відбивають, натирають товченим часником і поси­пають сіллю та чорним перцем. Один бік м'яса панірують в пшенич­ному борошні і смажать на сковороді в добре розігрітому смальці. Обчищену цибулю нарізають кружальцями, солять, посипають чор­ним молотим перцем і залишають на 10 хв. На тарілку кладуть обсмажене м'ясо рум'яною кірочкою догори, на нього кладуть підго­товлену цибулю і поливають гарячим смальцем, що залишився при смаженні м'яса. Збоку на тарілку кладуть гарнір — смажену картоп­лю. оформляють часточками огірків, помідорів та зеленню петруш­ки.

Витрати продуктів на одну порцію: яловичина 216 г, часник 2 г, сіль 4 г, перець чорний 0,02 г, борошно 4 г, смалець 15 г, цибуля 48 г, петрушка 4 г.

 
Завиванець закарпатський (Закарпатська кухня)

Завиванець закарпатський (Закарпатська кухня)

З яловичини нарізають впоперек волокон порціонні куски м'яса і тонко відбивають.

Готують фарш. Цибулю шинкують і пасерують з жиром, змі­шують з дрібно нарізаними вареними грибами, додають дрібно нарізану зелень петрушки або кропу, чорний молотий перець, сіль і добре перемішують.

Підготовлений фарш кладуть на відбитий кусок м'яса, згортають як голубець, перев'язують ниткою, злегка посипають сіллю і на добре розігрітій з смальцем сковороді обсмажують з усіх боків до півго­товності.

Обсмажені завиванці перекладають у сотейник, заливають соусом з тушкованими овочами і доводять до готовності.

Подають з відвареною картоплею або з картопляним пюре чи з розсипчастим рисом.

Витрати продуктів на одну порцію: яловичина 170 г, цибуля 46 г, жир 8 г, гриби свіжі 17 г, або гриби сушені 5 г, зелень 3 г, сіль 3 г, перець чорний 0,01 г, смалець 7 г, бульйон або вода 100 г, томат-пюре 15 г, морква 10 г, петрушка (корінь) 9 г, борошно 5 г, жир 3 г, лавровий лист 0,01 г, петрушка або кріп 3 г.

 
Завиванець ужгородський (Закарпатська кухня)

Завиванець ужгородський (Закарпатська кухня)

Порціонні куски яловичини, нарізані з верхньої або внутрішньої частини задньої ноги, тонко відбивають, солять і посипають чорним молотим перцем.

На м'ясо кладуть 1/4 частину круто звареного яйця, копчене сало, солоний огірок та обчищену картоплю, нарізані брусочками. Потім згортають у формі рулету, перев'язують білою ниткою і на сковороді з добре розігрітим смальцем обсмажують з усіх боків до півготов­ності.

Обсмажені завиванці перекладають у сотейник, доливають трохи бульйону і тушкують до готовності.

Подаючи на стіл, поливають соком, що утворився в процесі туш кування, додають гарнір з відвареної чи смаженої картоплі, відварено­го рису або комбінований гарнір і оформляють гілочкою зеленої пет­рушки.

Витрати продуктів на одну порцію: яловичина 136 г, сіль 3 г, чорний молотий перець 0.02 г. Для фаршу — яйце 1/4 шт., сало копчене 10 г, огірок солоний 13 г, картопля 17 г, смалець 7 г, бульйон 60 г, зелень петрушки 2 г, гарнір 150 г.
 
Ковбаски ужгородські (Закарпатська кухня)

Ковбаски ужгородські (Закарпатська кухня)

Свинину нарізають кусками і пропускають через м'ясорубку з крупною решіткою.

У фарш додають розтертий часник, кмин, сіль, чорний молотий перець, добре перемішують і витримують на холоді протягом 2—3 год.

Охолодженим фаршем наповнюють добре промиті баранячі кишки через спеціальний шприц.

Туго набиту фаршем кишку перекручують, щоб утворились ков­баски завдовжки 12—15 см і розрізають парами. Ковбаскам надають форми підкови і обсмажують на сковороді у добре розігрітому смальці з обох боків до утворення рум'яної кірочки.

Ковбаски подають гарячими по 2 шт. на порцію, з смаженою картоплею.

Витрати продуктів на одну порцію: свини­на 165 г, часник 2 г, сіль 2 г, кмин 0,7 г, перець чорний молотий 0,04 г, смалець 5 г, кишка 70 см, гарнір 150 г.

 
Корейка в яйці (Закарпатська кухня)

Корейка в яйці (Закарпатська кухня)

З свинини (корейка) нарізають порціонні куски без кісток, відби­вають, солять, посипають чорним молотим перцем, обкачують у борошні, змочують у збитому яйці і обсмажують з обох боків в добре розігрітому жирі до утворення на поверхні корейки рум'яної кі­рочки.

Готову гарячу корейку подають з комбінованим гарніром і при­крашають зеленню петрушки.

Витрати продуктів на одну порцію: свини­на 125 г, сіль 1 г, перець чорний молотий 0,05 г, борошно 5 г, яйце 1/5 шт., жир 8 г, зелень петрушки 3 г.

 
Вирізка по-закарпатськи (Закарпатська кухня)

Вирізка по-закарпатськи (Закарпатська кухня)

З яловичої вирізки нарізають порціонні куски, відбивають, солять, посипають чорним молотим перцем, обкачують у борошні і об­смажують з обох боків до утворення рум'яної кірочки.

Моркву, петрушку та селеру нарізають соломкою і пасерують з цибулею, додають відварені сухі, дрібно нарізані гриби, горошок зеле­ний консервований, лимонну кислоту, зелень петрушки, заправляють сметаною і доводять до кипіння.

Подаючи на стіл, на готове гаряче м'ясо кладуть пасеровані овочі, з боку — смажену картоплю.

Витрати продуктів на одну порцію: яловичина 162 г, сіль 2 г, перець чорний молотий 0,05 г, борошно 3 г, жир 15 г, морква 19 г, петрушка (корінь) 11 г, селера (корінь) 12 г, горошок зелений консервований 15 г, цибуля 24 г, гриби сушені 3 г, лимонна кислота 0,01 г, сметана 10 г, зелень петрушки 2 г, картопля смаже­на 150 г.

 
Соусош телячий (Закарпатська кухня)

Соусош телячий (Закарпатська кухня)

Підготовлену м'якоть телятини нарізають на дрібні кубики і підсмажують в розігрітому смальці разом з цибулею до півготовно­сті. Потім м'ясо посипають пшеничним борошном, додають чорний молотий перець, заливають сметаною, солять і тушкують до готов­ності.

Готовий гарячий соусош посипають зеленню петрушки і подають з кнедлями.

Витрати продуктів на одну порцію: м'ясо 180 г, ци­буля 24 г, смалець 12 г, борошно 5 г, перець чорний молотий 0,02 г, сметана 50 г, сіль 2 г, петрушка 2 г, кнедлі 150 г.

 
Телятина натуральна (Закарпатська кухня)

Телятина натуральна (Закарпатська кухня)

Підготовлений великий кусок телячої м'якоті солять, посипають кмином, кладуть у судок, заливають гарячим смальцем, ставлять у гарячу духовку і смажать.

Час від часу м'ясо поливають жиром і власним соком, від чого воно стане блискучим і рум'яним. Якщо сік м'яса випарується, а м'ясо ще не готове, доливають гарячої води.

Готову смажену телятину вибирають з духовки, накривають і ставлять у тепле місце, потім нарізають скибками.

Витрати продуктів для приготування 1 к г те­лятини натуральної: телятина 2400 г, смалець 160 г, сіль 10 г, кмин 2 г.

 
Телятина фарширована (Закарпатська кухня)

Телятина фарширована (Закарпатська кухня)

Плоский довгастий шмат телячої м'якоті добре миють, розрізають гострим ножем з одного боку так, щоб утворилась «кишеня».

Готують начинку, для чого у воді розмочують булку, воду вити­скають, булку розтирають, додають сирі яйця, посічену зелень пет­рушки, вершкове масло, чорний молотий перець, сіль і все добре вимішують.

Приготовленою начинкою фарширують м'ясо, розрізаний бік зшивають білими нитками, кладуть у судок з розтопленим смальцем і печуть у гарячій духовці протягом 1—1,5 години, поливаючи гаря­чим жиром через кожні 10 хвилин і підливаючи по 50 г води. Сма­жать до готовності, повертаючи, щоб телятина смажилась рівномірно з обох боків. Готове м'ясо виймають, охолоджують, видаляють нитки, нарізають скибками, укладають на таріль, обкладають солони­ми або консервованими огірками і оформляють зеленим салатом.

Витрати продуктів на одну порцію: телятина 241 г, булка 00 г, яйце 1/2 шт., масло вершкове 10 г, зелень петрушки 8 г, сіль 2 г, перець чорний молотий 0,02 г, смалець 15 г, огірки солоні або консервовані 50 г, салат зелений 5 г.

 
Теляча корейка в яйці (Закарпатська кухня)

Теляча корейка в яйці (Закарпатська кухня)

З телячої корейки нарізають порціонні куски завтовшки близько 5 мм, відбивають, посипають чорним молотим перцем та сіллю, обка­чують з обох боків у борошні, змочують у добре збитих яйцях і смажать з обох боків у смальці, щоб поверхня м'яса стала рум'яною.

Готову корейку подають з комбінованим гарніром і прикра­шають гілочкою свіжої петрушки.

Витрати продуктів на одну порцію: м'ясо теляче 180 г, яйце 1 шт., борошно 5 г, смалець 10 г, сіль 3 г, перець чорний мо­лотий 0,05 г, зелень петрушки 3 г, картопля смажена 100 г, помідори мариновані 20 г, огірки мариновані 20 г, горошок зелений консерво­ваний 10 г.

 
Телятина, тушкована з овочами (Закарпатська кухня)

Телятина, тушкована з овочами (Закарпатська кухня)

Телятину розрубують на невеликі куски разом з кістками, підсма­жують на смальці, солять, посипають червоним молотим перцем. Під­смажене м'ясо перекладають у сотейник, заливають бульйоном і туш­кують до півготовності.

Окремо підсмажують картоплю, моркву, петрушку та цибулю, з'єднують з м'ясом, вливають сметану і тушкують до готовності.

Подаючи на стіл, гарячу телятину посипають дрібно нарізаною зеленню петрушки.

Витрати продуктів на одну порцію: телятина 241 г, смалець 12 г, сіль 3 г, червоний молотий перець 0.02 г, картопля 193 г, морква 25 г, петрушка (корінь) 13 г, цибуля 30 г, сметана 30 г.

 
Попрікаш з телятини або свинини (Закарпатська кухня)

Попрікаш з телятини або свинини (Закарпатська кухня)

Теляче м'ясо або свинину нарізають кубиками по 3—4 куски на порцію.

Цибулю нарізають кубиками, пасерують в розігрітому жирі до зо­лотистого кольору, додають червоний молотий солодкий перець, швидко помішуючи. В пасеровану цибулю кладуть нарізане м'ясо, доливають трохи води й обсмажують на сильному вогні, щоб рідина трохи википіла. Потім додають свіжий солодкий перець, нарізаний смужками, а через декілька хвилин додають свіжі помідори, нарізані кружальцями, солять і тушкують до готовності. Перед закінченням тушкування заливають сметану, змішану з борошном, доводять до кипіння і заправляють розтертим часником.

Готовий попрікаш подають з торгонею або дрібними галушками і посипають дрібно нарізаною зеленню петрушки.

Витрати продуктів на одну порцію: телятина 180 г, або свинина 130 г, жир 3 г, цибуля 33 г, перець червоний молотий со­лодкий 1 г, перець свіжий солодкий 13 г, помідори свіжі 20 г, вода 40 г, сіль 3 г, сметана 27 г, борошно 2 г, часник 0,6 г, зелень петрушки 3 г.

Свіжий солодкий перець та свіжі помідори можна замінити кон­сервованим лечо по 20 г на порцію.

 
Антрекот закарпатський (Закарпатська кухня)

Антрекот закарпатський (Закарпатська кухня)

З задньої частини яловичини нарізають порціонні куски, по одному на порцію, відбивають, солять, посипають чорним перцем. Один бік м'яса панірують у борошні і обсмажують до півготовності в смальці.

Обчищені й нарізані кубиками цибулю, моркву, петрушку пасе­рують і з'єднують з м'ясом. Потім до м'яса додають консервований зелений горошок, сметану, лимонний сік та спеції і тушкують до го­товності. В кінці тушкування додають ще пасероване борошно, роз­ведене бульйоном.

Готовий антрекот подають з смаженою картоплею або рисом, туш­кованим по-закарпатськи, і прикрашають зеленню петрушки.

Витрати продуктів на одну порцію: яловичина 216 г, борошно 4 г, сіль 4 г, перець чорний молотий 0,05 г, смалець 20 г, цибуля 20 г, морква 25 г, петрушка (корінь) 25 г, горошок зелений консервований 23 г, лимонний сік 4 г, сметана 30 г, гарнір 150 г, зелень петрушки 3 г.

 
«ПерваяПредыдущая123456789СледующаяПоследняя»

Страница 1 из 9