Головне меню

Популярні рецепти

Страви з борошна


Мамалиґа (Закарпатська кухня)

Мамалиґа (Закарпатська кухня)

У киплячу підсолену воду всипають просіяне кукурудзяне бо­рошно. добре розмішують і варять на помірному вогні протягом 15 хвилин. Потім мамалиґу ще раз добре вимішують дерев'яною лопат­кою або ложкою, щоб маса була однорідною, без грудок.

Після вимішування каструлю з мамалиґою прикривають кришкою і знову кладуть на слабий вогонь або на водяну баню ще на 15 хви­лин. Коли мамалиґа упріє і почне відставати від стінок каструлі. її укладають на змочену дерев'яну дошку або на таріль, розрізають на порційні куски і подають як самостійну страву з маслом вершковим, бринзою, сметаною чи молоком, або як гарнір до м'яса та риби.

Витрати продуктів на один кілограм мамалиги: борошно кукурудзяне 330 г, сіль 15 г, вода 740 г.

 
Мамалиґа з сиром та сметаною (Закарпатська кухня)

Мамалиґа з сиром та сметаною (Закарпатська кухня)

Готують мамалиґу, як описано вище. Готову мамалиґу укладають на змочений водою таріль, розрізають на порційні куски і перекла­дають на окремі підігріті тарілки.

Тим часом свіжий сир перетирають, змішують з нехолодною сметаною і подають до гарячої мамалиґи в окремій посудині.

Витрати продуктів на одну порцію: мамалиґа го­това 260 г, сир свіжий 40 г, сметана 20 г.

 
Мамалиґа з яєчнею (Закарпатська кухня)

Мамалиґа з яєчнею (Закарпатська кухня)

Готову мамалиґу розрізають ножем на порції і перекладають на тарілки. Тим часом готують випускну яєчню, яку укладають на підготовлені куски мамалиґи. Подають гарячою.

Витрати продуктів на одну порцію: мамалиґа го­това 260 г, яйце 1 шт., масло вершкове для приготування яєчні 5 г.

 
Мамалиґа з сиром та шкварками (Закарпатська кухня)

Мамалиґа з сиром та шкварками (Закарпатська кухня)

Готову мамалиґу укладають па попередньо змочену водою дошку, розрізають на порційні куски, кладуть в тарілки, зверху посипають свіжим протертим сиром і заправляють гарячим смаженим салом з цибулею.

Витрати продуктів на одну порцію: борошно кукурудзяне 84 г, вода 190 г, сир свіжий 50 г, сало копчене 36 г, ци­буля 36 г, сіль 3 г.

 
Банош (Закарпатська кухня)

Банош (Закарпатська кухня)

Сметану заливають у каструлю, ставлять на вогонь, доводять до кипіння, солять і. помішуючи, вводять просіяне кукурудзяне бо­рошно середнього помолу і залишають кипіти на малому вогні.

Потім масу добре вимішують дерев'яною лопаткою або ложкою, щоб не залишались грудки, а маса стала однорідною і варять, поки на поверхню баноша не виступлять краплини жиру з сметани.

Готова страва повинна бути середньої густоти, жовтого кольору і трохи кислуватою на смак. Подають гарячим. До баноша подають кухоль кефіру або простокваші.

Витрати продуктів на одну порцію: борошно ку­курудзяне 50 г, сметана 250 г, сіль 2 г.

 
Токан з капустою (Закарпатська кухня)

Токан з капустою (Закарпатська кухня)

У підсолену киплячу воду всипають кукурудзяне борошно, роз­мішують, щоб не було грудок і варять протягом 15—20 хвилин, сте­жачи. щоб маса не підгоріла і добре випріла.

Квашену капусту промивають, віджимають і тушкують на олії.

Подаючи на стіл у тарілку, змащену олією, кладуть шар гарячого токану. потім шар тушкованої капусти, зверху поливають гарячою олією з смаженою цибулею.

Витрати продуктів на одну порцію: борошно кукурудзяне 60 г, вода 140 г, сіль 2 г, капуста квашена 145 г, ци­буля 34 г, олія 15 г.

 
Кулеша гуцульська (Закарпатська кухня)

Кулеша гуцульська (Закарпатська кухня)

У підсолену киплячу воду всипають просіяне кукурудзяне бо­рошно. Варять, помішуючи дерев'яною ложкою 20 хвилин. Коли куле­ша згусне, її вивертають на дошку, нарізають ниткою скибками і укладають на тарілки.

На кожну скибку зверху кладуть кусочок вершкового масла і посипають розтертою бринзою.

Їдять гарячою з сметаною або з кислим молоком.

Витрати продуктів на одну порцію: борошно куку­рудзяне 100 г, масло вершкове 20 г, бринза 10 г, сіль 3 г, вода 220 г.

 
Бабка гуцульська (Закарпатська кухня)

Бабка гуцульська (Закарпатська кухня)

У підсолену киплячу воду повільно всипають просіяне куку­рудзяне борошно, доводять до кипіння, добре розмішують, охо­лоджують до 50—60 °С. додають сирі яйця, перемішують і ставлять у духовку, щоб бабка добре упріла.

Зварену бабку розрізають на окремі тонкі смужки за допомогою нитки або ножа. Нарізають сало-шпик, кладуть шаром на дно сотей­ника. Yа нього укладають шар бабки, потім шар бринзи й так повто­рюють кілька разів. Масу проколюють дерев'яною шпажкою, закри­вають кришкою і запікають у духовці протягом 20—25 хв.

Готову бабку поливають розігрітим вершковим маслом і подають на стіл.

Витрати продуктів на одну порцію: борошно кукурудзяне 70 г, вода 140 г, сіль 3 г, яйце 1 шт., сало-шпик 30 г, бринза 40 г, вершкове масло 15 г.

 
Книш гуцульський (Закарпатська кухня)

Книш гуцульський (Закарпатська кухня)

У киплячу підсолену воду всипають просіяне кукурудзяне бо­рошно, заварюють тісто, добре вимішують, щоб не залишилось гру­док. і залишають на деякий час, щоб воно охолонуло і загустіло.

Підготовлене тісто ділять на частини і на дошці, посипаній пше­ничним борошном, розкачують з цих частин невеликі коржі.

На середину коржа кладуть протерту бринзу, змішану з дрібно нарізаною зеленню петрушки, тертим часником та дрібно нарізаним кропом. Фарш загортають у тісто, зверху кладуть тонку скибку сала і випікають у духовці.

Готові книші подають гарячими по 2—3 шт. на порцію.

Витрати продуктів на одну порцію: борошно ку­курудзяне 50 г, вода 100 г, сіль 2 г, борошно пшеничне 5 г, бринза 42 г, зелень петрушки 10 г, часник 2 г, зелень кропу 5 г, сало-шпик 10 г.

 
Кукурудзяні галушки з бринзою (Закарпатська кухня)

Кукурудзяні галушки з бринзою (Закарпатська кухня)

З просіяного кукурудзяного борошна варять густу в'язку кашу у підсоленій воді. Коли каша охолоне до 70—75 °С, додають сирі яйця та вершкове масло і добре перемішують. З підготовленої маси чайною ложкою відділяють малі кусочки у вигляді галушок, кидають у кипля­чу воду і варять на слабому вогні протягом 5—6 хвилин.

Зварені галушки відкидають на друшляк, дають стекти воді, ук­ладають у тарілки, поливають гарячим розтопленим вершковим мас­лом і посипають протертою бринзою. Подають гарячими.

Витрати продуктів на одну порцію: борошно кукурудзяне 70 г, вода 160 г, масло вершкове 10 г, яйце 1/2 шт.. сіль 2 г, масло вершкове для поливання 10 г, бринза 52 г.

 
Запіканка з кукурудзяної крупи (Закарпатська кухня)

Запіканка з кукурудзяної крупи (Закарпатська кухня)

З кукурудзяної крупи варять кашу, як описано вище.

Зварену кашу ставлять, щоб вона трохи охолола, додають вершкове масло, яйця і добре розмішують. Масу укладають шаром у сотейник, змащений вершковим маслом і посипаний сухарями, розрівнюють, змащують сметаною, змішаною з яйцем і запікають у духовці.

Гарячу запіканку їдять з сметаною або з томатним соком.

Витрати продуктів на одну порцію: каша з куку­рудзяної крупи 260 г, масло вершкове 15 г, яйце 1/2 шт., сухарі 5 г, сметана 5 г.

 
Запіканка кукурудзяна з грибами (Закарпатська кухня)

Запіканка кукурудзяна з грибами (Закарпатська кухня)

Сушені гриби перебирають, промивають, відварюють у киплячій воді, пропускають через м'ясорубку, змішують з дрібно нарізаною цибулею і підсмажують на маслі. Потім гриби змішують з підготовле­ною в'язкою кашею з кукурудзяної крупи.

Масу укладають у змащений маслом і посипаний сухарями со­тейник, розрівнюють, посипають молотими сухарями й запікають у духовці. Подають запіканку гарячою з сметаною.

Витрати продуктів на одну порцію: каша з ку­курудзяної крупи 230 г, гриби сушені 10 г, цибуля 24 г, масло вершко­ве 15 г, сухарі 5 г, сметана 30 г.

 
Запіканка кукурудзяна з сиром (Закарпатська кухня)

Запіканка кукурудзяна з сиром (Закарпатська кухня)

У сотейник, змащений маслом і посипаний сухарями, кладуть рівним шаром гарячу кукурудзяну кашу.

Поверхню змащують збитим яйцем, посипають тертим твердим сиром, поливають розтопленим вершковим маслом і запікають у духовці.

Подають кукурудзяну запіканку з гарячим молоком.

Витрати продуктів на одну порцію: каша з куку­рудзяної крупи 260 г, яйце 1/4 шт., масло вершкове 15 г, сир твер­дий 15 г.

 
Полента з сиром (Закарпатська кухня)

Полента з сиром (Закарпатська кухня)

У киплячу підсолену воду додають вершкове масло або олію, вси­пають просіяне кукурудзяне борошно і, не розмішуючи, варять на слабому вогні протягом 12—15 хвилин. Після того вимішують де­рев'яною ложкою, щоб маса стала однорідною, без грудок, і варять на слабому вогні ще 15—20 хвилин.

Поленту подають гарячою і посипають тертим твердим сиром.

Витрати продуктів на одну порцію: борошно ку­курудзяне 80 г, вода 180 г, масло вершкове або олія 10 г, сіль 3 г, сир твердий 10 г.

 
Кукурудзяні варениці з салом і цибулею (Закарпатська кухня)

Кукурудзяні варениці з салом і цибулею (Закарпатська кухня)

Кукурудзяне борошно змішують з пшеничним, додають молоко, сирі яйця, сіль і замішують тісто. Готове тісто розкачують завтовш­ки 3—4 см, нарізають ромбиками (2х3 см), варять у підсоленій воді до готовності і проціджують.

Цибулю обчищають, дрібно шаткують і підсмажують разом з салом. Подаючи на стіл, гарячі варениці обережно змішують з підсма­женою цибулею, разом з шкварками.

Витрати продуктів на одну порцію: борошно кукурудзяне 35 г, борошно пшеничне 45 г, яйце 1/4 шт., молоко 20 г, сіль 3 г, вода 160 г, сало 36 г, цибуля 36 г.

 
Кульки з кукурудзяної крупи (Закарпатська кухня)

Кульки з кукурудзяної крупи (Закарпатська кухня)

З кукурудзяної крупи варять розсипчасту кашу.

У зварену гарячу кашу вливають розігріте вершкове масло, добре перемішують, додають сирі яйця. сіль, трохи пшеничного борошна і розмішують.

Столовою ложкою укладають невеликі кусочки маси на дошку, посипану борошном, і формують кульки. Підготовлені кульки змо­чують у збитих яйцях, обкачують у сухарях і обсмажують на сковоро­ді в розігрітому до 150—160 °С вершковому маслі.

Подаючи на стіл, прикрашають гілками зелені петрушки.

Витрати продуктів на одну порцію: крупа куку­рудзяна 90 г, вода 250 г, масло вершкове 15 г, яйце 1/4 шт., борошно пшеничне 5 г, сухарі 10 г, сіль 3 г, зелень петрушки 5 г.

 
Кукурудзянка з яйцями (Закарпатська кухня)

Кукурудзянка з яйцями (Закарпатська кухня)

Кукурудзяну крупу промивають, відкидають на густе сито, вси­пають в каструлю з холодною водою, старанно розмішують і ставлять на великий вогонь. Після того, як каша закипить. її продовжують варити на малому вогні, додають цукор, сіль, вершкове масло й добре вимішують.

У сотейник, змащений маслом і посипаний сухарями, кладуть шар гарячої каші, потім шар посічених круто зварених яєць і знову шар каші. Верхній шар каші змащують змішаним з сметаною яйцем, запікають в духовці.

Подають гарячою з сметаною.

Витрати продуктів на одну порцію: крупа куку­рудзяна 85 г, вода 250 г, цукор 10 г, сіль 3 г, масло вершкове 15 г, сухарі 5 г, яйце 1/2 шт., сметана 35 г.

 
Битки з кукурудзяної крупи з свіжим сиром (Закарпатська кухня)

Битки з кукурудзяної крупи з свіжим сиром (Закарпатська кухня)

У підсолений кип'яток додають цукор, засипають кукурудзяну крупу і, помішуючи, варять кашу на малому вогні протягом 20—30 хвилин.

Зварену кашу охолоджують до 50—60 °С, додають до неї протер­тий свіжий сир, сирі яйця і добре вимішують.

З підготовленої маси формують битки, обкачують в молотих су­харях і обсмажують в жирі.

Битки подають гарячими з сметаною.

Витрати продуктів на одну порцію: кукурудзяна крупа 60 г, вода 140 г, сіль 3 г, цукор 8 г, сир свіжий 40 г, яйце 1/4 шт., сухарі 8 г, сметана 30 г, жир 8 г.

 
Вареники кукурудзяні з свіжим сиром (Закарпатська кухня)

Вареники кукурудзяні з свіжим сиром (Закарпатська кухня)

В теплу воду кладуть сіль, цукор, яйця, розмішують, всипають просіяне кукурудзяне борошно, змішане з пшеничним і замішують тісто. Тісту дають вистоятись 25—30 хвилин, потім його розкачують шаром завтовшки 1,5—2 мм, кладуть на нього кульки фаршу з свіжо­го сиру й прикривають краєм тіста. Верхній шар тіста притискують руками до нижнього навколо кожної кульки і вирізають вареники металічною виїмкою.

Підготовлені вареники варять у підсоленій воді невеликими партіями. Коли вареники спливуть на поверхню води. Їх виби­рають шумівкою у друшляк для стікання води і перекладають у каструлю з розтопленим вершковим маслом.

Подаючи на стіл, вареники поливають сметаною.

Витрати продуктів на одну порцію: борошно ку­курудзяне 20 г, борошно пшеничне 40 г, вода 15 г, сіль 3 г, цукор 2 г, яйця 1/4 шт., свіжий сир 96 г, цукор 10 г, яйця 1/5 шт., масло вершкове 5 г, сметана 30 г.

 
Запіканка верховинська (Закарпатська кухня)

Запіканка верховинська (Закарпатська кухня)

З просіяного кукурудзяного борошна, кефіру та води, додаючи цукор, соду та сіль, замішують тісто. Окремо варять квасолю до го­товності і пропускають через м'ясорубку. Потім збиті яєчні білки змішують з квасолею.

На змащений вершковим маслом лист кладуть шар тіста, потім шар квасолі і так повторюють три рази. Запіканку вирівнюють, кладуть у добре розігріту духовку і запікають до готовності.

Подаючи на стіл, запіканку поливають сметаною.

Витрати продуктів на одну порцію: борошно кукурудзяне 80 г, кефір 100 г, цукор-пісок 20 г, сіль 3 г, сода 0,03 г, квасоля 20 г, яєчний білок 8 г.

 
«ПерваяПредыдущая123456СледующаяПоследняя»

Страница 1 из 6