Головне меню

Популярні рецепти

Супи
Суп квасолевий по-верховинськи (Закарпатська кухня)

Суп квасолевий по-верховинськи (Закарпатська кухня)

Попередньо перебрану і замочену квасолю варять.

Окремо припускають квашену капусту. У підсмаженому до ру­м'яного кольору пшеничному борошні пасерують дрібно нарізану цибулю, додають томат-пюре, червоний молотий перець. Припущену капусту, зварену квасолю і пасеровку з'єднують, солять, додають кружальцями нарізану копчену ковбасу, заправляють сметаною і дають ще раз закипіти. Суп присмачують товченим часником, чорним перцем та лавровим листом. При подачі суп посипають дрібно нарі­заною зеленню петрушки.

Якщо суп готується з копченостями, нарізані брусочками коп­ченості варять разом з квасолею.

Витрати продуктів на одну порцію: квасоля 25 г, капуста квашена 143 г, цибуля ріпчаста 24 г, смалець 10 г, борошно пшеничне 3 г, томат-пюре 10 г, ковбаса копчена 36 г, сметана 15 г, часник 4 г, перець червоний молотий 0,05 г, лавровий лист 0,03 г, перець чорний молотий 0,02 г, сіль 5 г, зелень 4 г, вода або бульйон 385 г.

 
Суп бокорашів (Закарпатська кухня)

Суп бокорашів (Закарпатська кухня)

Підготовлене бараняче м'ясо без кісток нарізають невеликими кубиками і підсмажують в добре розігрітому смальці з дрібно наріза­ною цибулею. В кінці смаження додають кмин і сіль за смаком.

В окремій каструлі варять обчищену й нарізану на кубики кар­топлю до півготовності, додають свіжі лопатки, нарізані невеликими шматочками і варять до готовності. Смажене м'ясо з'єднують із кар­топлею і лопатками, заправляють сметаною і ще раз доводять до ки­піння. Свіжі лопатки можна замінити консервованими лопатками або консервованим зеленим горошком.

Подаючи на стіл, готовий суп посипають дрібно нарізаною петрушкою.

Витрати продуктів на одну порцію: баранина 60 г, смалець 10 г, цибуля 24 г, картопля 172 г, лопатки 63 г, кмин 0,3 г, сіль 5 г, петрушка 4 г, сметана 20 г, бульйон кістковий або вода 350 г.

 
Суп квасолевий домашній (Закарпатська кухня)

Суп квасолевий домашній (Закарпатська кухня)

Перебрану й промиту квасолю заливають холодною водою і за­лишають на 6—7 годин. Потім квасолю кладуть у каструлю, зали­вають водою і варять до готовності.

Промиту квашену капусту варять окремо до напівготовності.

Відварену капусту змішують з квасолею і варять ще 20 хвилин.

Окремо роблять заправку з сметани, молока і пшеничного борош­на, добре розмішують, з'єднують з супом, доводять до кипіння і за­правляють спеціями.

Витрати продуктів на одну порцію: квасоля 80 г, капуста квашена 142 г, сметана 60 г, молоко 60 г, борошно пшенич­не 12 г, сіль 3 г, перець чорний молотий 0,03 г, вода 350 г.

 
Суп квасолевий з копчениною (Закарпатська кухня)

Суп квасолевий з копчениною (Закарпатська кухня)

Попередньо перебрану й замочену квасолю варять у підсоленій воді разом з копченою грудинкою або домашньою ковбасою та овоча­ми, нарізаними невеликими кусками.

Окремо, на розтопленому смальці, готують пасеровку з пшенично­го борошна та дрібно нарізаної цибулі. Пасеровку постійно помі­шують, додають червоного молотого перцю, заливають трохи холодної води, добре розмішують і з'єднують з киплячим супом.

Подаючи на стіл, у тарілку кладуть сметану і посипають дрібно нарізаною зеленню петрушки або кропу. До супу можна додати оцту за смаком.

Витрати продуктів на одну порцію: квасоля 58 г, грудинка копчена 56 г або ковбаса домашня копчена 52 г, морква 23 г, петрушка (корінь) 7 г, цибуля 24 г, смалець 5 г, борошно 5 г, сіль 3 г, перець червоний молотий 0,02 г, сметана 15 г, зелень 6 г, вода 550 г.

Суп можна готувати і з тістом. У такому разі за 5—7 хв. до закін­чення варіння в суп кидають чайною ложкою дрібні галушки з м'якого тіста.

 
Суп квасолевий з різанками (Закарпатська кухня)

Суп квасолевий з різанками (Закарпатська кухня)

Попередньо перебрану і замочену на 6—8 годин квасолю відва­рюють майже до готовності.

М'ясо яловичини або свинини, нарізане шматочками по 20—25 г обсмажують, заливають бульйоном або водою і тушкують майже до готовності. Потім до м'яса додають нарізані кубиками моркву, петрушку, цибулю, заправляють червоним молотим перцем, сіллю і тушкують до готовності. В кінці тушкування овочі та м'ясо з'єднують з вареною квасолею разом з відваром і додають чорний молотий пе­рець.

За 5 хвилин до закінчення варіння в киплячий суп повільно опускають різанки (домашню локшину) або домашні галушки, нарізані дрібними квадратиками, і доводять до готовності.

М'ясо та квасоля мають бути м'якими, а овочі — не розварени­ми.

Витрати продуктів на одну порцію: квасоля — 52 г, м'ясо яловичини 64 г або свиняче 53 г, смалець 10 г, морква 25 г, цибуля 19 г, петрушка (корінь) 7 г, перець червоний молотий 0.03 г, сіль 3 г, вода 450 г, різанки 32 г, перець чорний молотий 0,02 г.

 
Суп квасолевий з чіпетками (Закарпатська кухня)

Суп квасолевий з чіпетками (Закарпатська кухня)

Попередньо перебрану і замочену квасолю відварюють у бульйоні до напівготовності. Сало шпик, нарізане дрібними кубиками, об­смажують на добре розігрітій сковороді, додають червоний молотий перець, швидко розмішують. Потім додають нарізані кубиками ци­булю, моркву, петрушку і тушкують майже до готовності. Тушковані овочі перекладають у бульйон і продовжують варіння. Наприкінці варіння у бульйон з квасолею та овочами опускають підготовлені чіпетки і доводять до готовності, щоб чіпетки не розварилися. Го­товий суп посипають дрібно нарізаною зеленню петрушки.

Чіпетки готують з борошна та яєць, з яких замішують круте тісто, розкачують на дошці завтовшки і мм, зверху посипають бо­рошном, пальцями відщипують безформні кусочки і підсушують.

Витрати продуктів на одну порцію: квасоля 37 г, цибуля 24 г, морква 22 г, петрушка (корінь) 16 г, сало шпик 10 г, пе­рець червоний молотий солодкий 0,5 г, перець чорний 0,02 г, зелень петрушки 4 г, бульйон кістковий 350 г. Для чіпеток — борошно пшеничне вищого сорту 15 г, яйце 1/8 шт., вода 3 г.

 
Суп закарпатський з потрухів (Закарпатська кухня)

Суп закарпатський з потрухів (Закарпатська кухня)

Основними компонентами супу є потрухи свійської птиці та цвітна капуста.

Підготовлені і нарізані довгастими шматками потрухи свійської птиці обсмажують і тушкують на вершковому маслі разом з наріза­ними морквою, петрушкою, кольрабі та цибулею. Потім потрухи і овочі заливають окропом, додають розібрану на окремі суцвіття цвіт­ну капуста та зелений горошок, солять і варять майже до готовності.

З м'якого тіста чайною ложкою відокремлюють дрібні галушки, опускають у киплячий суп і доводять до готовності.

Подаючи на стіл, гарячий суп посипають дрібно нарізаною зе­ленню петрушки та чорним молотим перцем.

Витрати продуктів на одну порцію: потрухи свій­ської птиці 83 г, морква 25 г, петрушка (корінь) 20 г, кольрабі 49 г, цибуля 12 г, цвітна капуста 71 г, горошок зелений консервований 28 г, масло вершкове 12 г, сіль 3 г, перець чорний молотий 0,05 г, вода 370 г, зелень петрушки 5 г, галушки 100 г.

 
Суп закарпатський з яловичини (Закарпатська кухня)

Суп закарпатський з яловичини (Закарпатська кухня)

Підготовлену яловичину нарізають кусочками вагою 20—25 г, об­смажують, доливають трохи води і тушкують до напівготовності. Потім додають томат-насту та пасеровані моркву і цибулю.

Окремо варять квасолю та картоплю до напівготовності, з'єд­нують з м'ясом та пасерованими овочами і доводять до кипіння.

З підготовленого тіста чайною ложкою відокремлюють дрібні га­лушки, опускають у киплячий суп, солять і доводять до готовності.

Готовий суп заправляють товченим часником і зеленню петрушки.

Витрати продуктів на одну порцію: яловичина 65 г, морква 13 г, цибуля 24 г, квасоля 33 г, картопля 89 г, смалець або жир кулінарний 8 г, томат-паста 8 г, сіль 3 г, часник І г, зелень пет­рушки 3 г, вода 400 г.

 
Суп полонинський (бограч гуляш) (Закарпатська кухня)

Суп полонинський (бограч гуляш) (Закарпатська кухня)

Підготовлене м'ясо яловичини або баранини нарізають невелики­ми кубиками, з'єднують з напівобсмаженою на смальці цибулею з червоним молотим перцем і тушкують до нанівготовності. Потім додають нарізані кубиками моркву та петрушку і тушкують разом з м'ясом. Далі додають нарізані часточками свіжі помідори та свіжий солодкий перець, змішують з м'ясом, доливають трохи води і продов­жують тушкування. Коли м'ясо майже готове, доливають води залеж­но від кількості порцій, кладуть картоплю, нарізану невеликими куби­ками, солять і варять.

З борошна та яєць замішують тісто, з якого чайною ложкою ві­докремлюють дрібні галушки, опускають у киплячий суп за 5—7 хви­лин до готовності картоплі.

Наприкінці варіння суп заправляють розтертим кмином та часни­ком.

Подаючи на стіл, посипають дрібно нарізаною зеленню петруш­ки.

Готовий суп має рожевуватий колір. Смак гострий, з ароматом смаженого свіжого солодкого перцю, цибулі, часнику і кмину. Кар­топля і морква повинні зберегти форму нарізки.

Витрати продуктів на одну порцію: яловичина 75 г, або баранина 70 г, цибуля 30 г, смалець 13 г, морква 31 г, петруш­ка (корінь) 17 г, перець свіжий солодкий 37 г, помідори свіжі 63 г, картопля 80 г, перець червоний молотий 0,8 г, кмин 0,3 г, часник­ом г, сіль 5 г, зелень петрушки 4 г, вода 350 г, галушки 100 г.

Свіжий солодкий перець та свіжі помідори можна замінити кон­сервованим лечо з розрахунку 75 г на одну порцію.

 
Суп-гуляш (Закарпатська кухня)

Суп-гуляш (Закарпатська кухня)

Готують, як правило, з свинини, але можна приготувати і з яло­вичини або баранини.

М'ясо нарізують кусочками по 15—20 г, кладуть у каструлю з розтопленим смальцем, підсмаженою ріпчастою цибулею та черво­ним молотим солодким перцем. Далі додають нарізані часточками свіжі помідори, свіжий солодкий перець, товчений часник і кмин, за­ливають невеликою кількістю води, солять, каструлю закривають кришкою і тушкують до нанівготовності. Потім м'ясо та овочі зали­вають бульйоном або водою, залежно від кількості порцій, додають картоплю, нарізану кубиками, і варять на малому вогні до готов­ності.

Подають суп гарячим, посипають чорним молотим перцем та дрібно нарізаною зеленню петрушки.

Витрати продуктів на одну порцію: свинина 63 г, або яловичина 75 г, або баранина 70 г, смалець 10 г, цибуля 24 г, перець червоний молотий солодкий 0,05 г, помідори свіжі 63 г, перець свіжий солодкий 37 г, часник 0,8 г, картопля 166 г, сіль 5 г, бульйон кістковий або вода 350 г, перець чорний молотий 0,05 г, зелень пет­рушки 5 г.

Свіжі помідори та свіжий солодкий перець можна замінити кон­сервованим лечо.

 
Суп грибний по-гуцульськи (Закарпатська кухня)

Суп грибний по-гуцульськи (Закарпатська кухня)

Сушені гриби вимочують, добре промивають і відварюють. Грибний відвар проціджують, а гриби нарізають. Квашену капусту відварюють (припускають) до напівготовності. Перлову крупу варять окремо до готовності.

У грибний відвар кладуть нарізану соломкою або кружальцями домашню копчену ковбасу, відварену капусту, нарізані гриби, пер­лову крупу і продовжують варіння. Дрібно нарізану цибулю обсма­жують на смальці, додаючи червоного молотого перцю. Окремо пасе­рують борошно, яке розводять холодним грибним відваром або кістко­вим бульйоном і додають сметану.

Пасероване борошно, підсмажену цибулю з'єднують з супом, за­правляють томатом-пюре і спеціями. Подаючи на стіл, суп поси­пають зеленню петрушки.

Витрати продуктів на одну порцію: гриби сушені 10 г, капуста квашена 96 г, цибуля 24 г, томат-пюре 10 г, борошно 5 г, ковбаса копчена 41 г, сметана 25 г, смалець 10 г, крупа перлова 13 г, сіль 3—4 г, зелень 4 г, перець червоний молотий 0,01 г, грибний відвар 450 г.

 
Суп грибний по-ужгородськи (Закарпатська кухня)

Суп грибний по-ужгородськи (Закарпатська кухня)

У киплячий бульйон кладуть добре промиті і нарізані кубиками свіжі гриби і варять 35—40 хвилин. Далі додають картоплю, нарізану кубиками. Окремо пасерують цибулю, моркву, петрушку, кольрабі з томатом-пюре.

Наприкінці варіння суп з'єднують з пасерованими овочами, до­дають галушки з пшеничного борошна, нарізані дрібними квадрати­ками, заправляють спеціями і доводять до готовності.

Подаючи на стіл гарячий суп, посипають зеленню петрушки.

Витрати продуктів на одну порцію: гриби свіжі 28 г, картопля 57 г, морква 23 г, петрушка (корінь) 7 г, кольрабі 13 г, цибуля 24, жир 10 г, томат-пюре 3 г, сіль 5 г, перець чорний молотий 0,02 г, галушки 72 г, зелень петрушки 5 г, бульйон кістко­вий 325 г.

 
Суп із рубців (Закарпатська кухня)

Суп із рубців (Закарпатська кухня)

Яловичі або свинячі чи баранячі рубці добре вимивають, вивер­тають, занурюють на 3—5 хв. в окріп, зчищають слизь і плівки, зали­вають холодною водою й вимочують 6—8 годин, міняючи воду через кожні 2—3 год. Підготовлені рубці кладуть у холодну воду, варять 2 години, додають нарізані моркву, петрушку, цибулю, лавровий лист, чорний перець і продовжують варити ще 1—2 год. Напри­кінці варіння солять.

Зварені рубці охолоджують, нарізають довгастими кусочками завдовжки 3—4 см, змішують з підготовленою пасеровкою з пшенич­ного борошна, цибулі, червоного перцю. Все це розводять бульйо­ном, кип'ятять і доводять до готовності. Наприкінці варіння суп за­правляють розтертим кмином і часником.

Витрати продуктів на одну порцію: рубець 190 г, морква 6 г, петрушка корінь 5 г, цибуля 30 г, жир кулінарний 13 г, борошно 10 г, часник 1 г, кмин 0,5 г, перець червоний моло­тий 0,01 г, перець чорний 0,02 г, сіль 3—4 г, бульйон 350 г.

 
Суп із свіжої капусти (Закарпатська кухня)

Суп із свіжої капусти (Закарпатська кухня)

Жирне свиняче м'ясо нарізають кубиками по 2—3 куски на пор­цію, трохи підсмажують з цибулею, нарізаною півкружальцями і томатом-пюре.

Підсмажене м'ясо заливають гарячою водою і варять майже до готовності. Потім додають нашатковану свіжу білоголовкову капусту.

Пшеничне борошно пасерують без жиру до світло-жовтого ко­льору, охолоджують, розводять сметаною, добре розмішують, щоб маса стала однорідною і цією масою заправляють киплячий суп. Після цього в суп додають сіль, товчений часник, зелень петрушки або селери і доводять до смаку.

Витрати продуктів на одну порцію: м'ясо свиняче 87 г, капуста білоголовкова 136 г, цибуля 24 г, томат-пюре 5 г, борошно 5 г, сметана 30 г, часник 2 г, сіль 3 г, зелень петрушки або селери 4 г, вода 400 г.

 
Суп із квашеної капусти (Закарпатська кухня)

Суп із квашеної капусти (Закарпатська кухня)

Квашену капусту перебирають і видаляють з неї розсіл. Потім розсіл змішують з водою, кип'ятять, кладуть капусту та дрібно наріза­ну грудинку і заправляють пасерованою цибулею з червоним моло­тим перцем і томатом. Після цього в суп додають нарізану соломкою та обсмажену на копченому салі копчену ковбасу.

Перед закінченням варіння суп заправляють пасеровкою з пше­ничного борошна, часником та спеціями.

Подаючи на стіл, суп заправляють сметаною і посипають дрібно нарізаною зеленню кропу.

Витрати продуктів на одну порцію: капуста ква­шена 136 г, грудинка копчена 41 г, ковбаса копчена 24 г, сало копче­не 15 г, цибуля 39 г, томат-паста 3 г, сметана 30 г, перець червоний молотий солодкий 1 г, кріп зелений 3 г, часник 0,8 г, сіль 3, розсіл з водою 375 г.

 
Суп овочевий (Закарпатська кухня)

Суп овочевий (Закарпатська кухня)

Нарізану часточками картоплю варять у воді або у бульйоні до напівготовності і додають нашатковану білоголовкову капусту. Потім до картоплі та капусти додають пасеровані овочі (моркву, петрушку, цибулю), нарізані кубиками, та свіжі помідори, нарізані часточка­ми.

Наприкінці варіння у суп кладуть консервований-зелений горо­шок і заправляють сіллю, лавровим листом та чорним молотим пер­цем.

Подаючи на стіл, суп посипають дрібно нарізаною зеленню кропу або петрушки.

Витрати продуктів на одну порцію: картопля 133 г, капуста білоголовкова 50 г, морква 25 г, корінь петрушки 14 г, цибуля 25 г, помідори свіжі 47 г, горошок зелений консервований 23 г, жир 10 г, перець чорний молотий 0,05 г, лавровий лист 0,02 г, сіль 5 г, зелень 4 г, вода або бульйон 375 г.

Крім того, у суп при подачі можна додати 25—30 г сметани.

 
Суп по-домашньому (Закарпатська кухня)

Суп по-домашньому (Закарпатська кухня)

У киплячий бульйон кладуть копчену ковбасу, нарізану соломкою, додають пасеровані на смальці моркву, петрушку та цибулю і варять до готовності.

Перед закінченням варіння в суп кладуть консервований зелений горошок та різанки (домашню локшину), заправляють спеціями і варять ще 5—7 хвилин.

Подаючи на стіл, суп посипають зеленню петрушки.

Витрати продуктів на одну порцію: ковбаса копче­на 41 г, морква 20 г, петрушка (корінь) 11 г, цибуля 20 г, смалець 10 г, томат-паста 2 г, різанки 33 г, горошок зелений консервований 51 г, бульйон кістковий 325 г, сіль 3 г, перець чорний молотий 0,02 г, зелень петрушки 3 г.

 
Суп «Ластівка» (Закарпатська кухня)

Суп «Ластівка» (Закарпатська кухня)

У киплячий бульйон кладуть попередньо замочені та нарізані су­шені гриби і варять до готовності. Потім в суп додають пасеровані овочі з томатом-пюре, солять і доводять до готовності.

Окремо готують «ластівки», для чого попередньо перебрані і замо­чені сушені гриби відварюють, пропускають через м'ясорубку, за­правляють смаженою на смальці цибулею і добре перемішують. Під­готовлений грибний фарш укладають на тонко розкачане тверде ті­сто, нарізане невеликими квадратиками і формують вироби у вигляді пташок, які відварюють у підсоленій воді малими партіями.

Відварені ластівки кладуть у киплячий суп і при подачі посипають насіченою зеленню петрушки.

Витрати продуктів на одну порцію: для супу – бульйон кістковий 325 г, томат-пюре 3 г, гриби сушені 8 г або гриби свіжі 22 г, цибуля 21 г, морква 15 г, петрушка (корінь) 7 г, жир 12 г, сіль 5 г, перець чорний 0,02 г, зелень петрушки 4 г; для тіста — борошно 21 г, яйце 1/4 шт., вода 8 г, сіль 0,4 г; для фаршу — гриби сушені 4 г, цибуля 6 г, смалець 2 г, перець чорний 0,01 г, сіль 1 г.

 
Суп з яйцем (Закарпатська кухня)

Суп з яйцем (Закарпатська кухня)

У каструлі пасерують на смальці борошно з дрібно нарізаною ци­булею до рум'яного кольору, додають червоний молотий солодкий перець, розводять бульйоном і добре розмішують. Потім у каструлю доливають води, залежно від того, скільки порцій готують.

Окремо готують заправку з сметани та борошна, з'єднують з супом і заправляють лимонним соком або оцтом.

В готовий суп вводять сирі, не розмішані яйця (мішечком) або готові варені обчищені яйця з розрахунку одне яйце на порцію, до­водять до кипіння і заправляють спеціями.

Витрати продуктів на одну порцію: борошно для пасеровки 15 г, цибуля 24 г, смалець 15 г, червоний молотий солодкий перець 0,02 г, борошно для заправки 10 г, сметана 20 г, яйце 1 шт., лимонний сік або оцет 5 г, сіль 3 г, перець чорний моло­тий 0,02 г, вода 400 г.

 
Суп яєчний з ковбасою (Закарпатська кухня)

Суп яєчний з ковбасою (Закарпатська кухня)

Копчену ковбасу нарізають тонкими скибочками, злегка підсма­жують у розтопленому вершковому маслі, кладуть у киплячу воду і варять 5—7 хвилин. Потім суп заправляють сметаною, добре роз­мішаною з пшеничним борошном і солять.

Окремо збивають яйця і, постійно помішуючи, заливають в кип­лячий суп.

Подаючи на стіл, суп посипають дрібно нарізаною зеленню пет­рушки.

Витрати продуктів на одну порцію: ковбаса копче­на 41 г, масло вершкове 5 г, сметана 30 г, борошно пшеничне вищо­го сорту 5 г, сіль 3 г, яйця 1,5 шт., зелень петрушки 4 г, вода 450 г.

 
Суп із зеленого гороху (Закарпатська кухня)

Суп із зеленого гороху (Закарпатська кухня)

Зелений горох лущать, промивають і варять у кістковому бульйо­ні до напівготовності. Потім додають пасеровані цибулю, моркву, пет­рушку (корінь) і солять. За 5—6 хвилин до закінчення варіння в суп кладуть підготовлені дрібні галушки, заправляють чорним пер­цем та лавровим листом.

Подаючи на стіл, суп посипають зеленню петрушки і кропу.

Витрати продуктів на одну порцію: горох зелений (лопатки) 64 г, цибуля 24 г, морква 38 г, петрушка (корінь) 22 г, жир 10 г, галушки 32 г, сіль 3 г, перець чорний молотий 0,02 г, лавро­вий лист 0.01 г, бульйон кістковий 450 г.

 
Суп із стручкової квасолі (Закарпатська кухня)

Суп із стручкової квасолі (Закарпатська кухня)

Свіжу стручкову квасолю нарізають кусочками завдовжки 2—3 см і варять у підсоленій воді. Якщо суп готують з консервованої струч­кової квасолі, то цю квасолю виливають в киплячу воду разом з рідиною.

Наприкінці варіння суп заправляють сметаною, змішаною з пасе­рованим борошном та червоним молотим перцем і варять на малому вогні ще 5—6 хвилин до готовності.

У готовий суп додають кусочок вершкового масла та дрібно наріза­ну зелень петрушки і кропу.

Суп має жовтуватий колір і добре виражений смак стручкової квасолі. Стручки квасолі повинні зберегти свою форму. Цей суп є доброю дієтичною стравою.

Витрати продуктів на одну порцію: квасоля струч­кова свіжа 223 г, або квасоля стручкова консервована 333 г, борошно 16 г, жир 8 г, сметана 50 г, червоний молотий солодкий перець 0,01 г, масло вершкове 5 г, сіль 5 г, зелень петрушки і кропу 5 г, вода 250 г.

 
Суп із потрухів та стручкової квасолі (Закарпатська кухня)

Суп із потрухів та стручкової квасолі (Закарпатська кухня)

Обчищені і добре промиті потрухи свійської птиці нарізають со­ломкою і трохи підсмажують, потім тушкують разом з цибулею та морквою, нарізаними кубиками, до напівготовності. Тушковані потру­хи заливають водою, доводять до кипіння і додають свіжу стручкову квасолю (лопатки), нарізані кусочками або консервовану.

Наприкінці варіння суп солять, заправляють пасеровкою з бо­рошна та сметани і на малому вогні доводять до готовності.

Подаючи на стіл, суп посипають дрібно нарізаною зеленню пет­рушки.

Витрати продуктів на одну порцію: потрухи свій­ської птиці 60 г, квасоля стручкова свіжа 100 г, або квасоля консерво­вана 100 г, цибуля 10 г, морква 24 г, жир 10 г, борошно 5 г, сметана 50 г, сіль 4 г, лавровий лист 0,01 г, вода 425 г.

 
Холодник наддніпрянський

Холодник наддніпрянський

Щавель і шпинат перебирають, миють і варять (припускають) у невеликій кіль­кості підсоленої води. Замість шпинату можна взяти молоде бадилля буряків. Коли щавель і шпинат зваряться, їх про­тирають через сито.

Обчищені огірки нарізують дрібними кубиками. Зелень кропу, естрагону, пет­рушки і зелену цибулю перебирають, про­мивають і дрібно шаткують.

Телятину чи яловичину заливають окропом, варять і нарізують дрібними кубиками. Варять раки, відокремлюють від них шийки і ніжки. Шийки чистять, а ніжки дрібно товчуть, заливають хлібним ква­сом, добре розмішують і проціджують. У проціджений квас кладуть зварені і протерті шпинат та щавель, нарізані огірки, зелень кропу, зе­лену цибулю, телятину чи яловичину, зварені посічені яйця, цукор, сіль. Все добре змішують і ставлять у холодне місце.

Подаючи на стіл, у холодник кладуть обчищені ракові шийки.

На 500 г телятини або яловичини — 500 г свіжих огірків, по 200 г шпинату і щавлю, 150 г зеленої цибулі, 100 г кропу, 1,5 л хлібного квасу, 2 яйця, 20 раків, 3/4 склянки сметани, 2 чайних ложки цукру, 100 г естрагону.

 
Холодник з осетриною

Холодник з осетриною

Шпинат перебирають, миють, варять у невеликій кількості підсоле­ної води і відціджують. Шпинат протирають через сито і кладуть у су­пову миску. Туди ж кладуть 20 варених обчищених ракових шийок, Дрібно нарізані і обчищені від шкірки огірки, дрібно посічену ріпчасту Цибулю, зелень кропу та петрушки, нарізану кубиками варену осетрину.

Все добре перемішують, заливають натуральним хлібним квасом без цукру і виносять у холодне місце.

На 400 г осетрини — 600 г шпинату, 20 ракових шийок, 5 свіжих огірків, 1 цибу­лину, 2 ст. ложки посіченої зелені петрушки і кропу, 6 склянок хлібного квасу.

 
«ПерваяПредыдущая1234567СледующаяПоследняя»

Страница 1 из 7