Головне меню

Популярні рецепти

Пиріг з яблуками

ПИРІГ З ЯБЛУКАМИ

Тісто: 500 г борошна, 2 яєць, 50 г вершко­вого масла або маргарину, 1/2 склянки смета­ни або кефіру, 50 г цукру, 1/2 ложки соди, 1/2 ч. ложки лимонної кислоти.

Начинка: 1 кг яблук, 1/2 склянки білих мелених сухарів, 50 г цукру, кориця.

Жир посікти з просіяним борошном, содою і лимонною кислотою, додати жовтки, цукор, сметану або кефір. Замісити тісто і поділити його на дві частини. Розкачати з них коржі. Один з коржів покласти на змащений жиром лист, поколоти виделкою, посипати сухарями, накласти пошатковані яблука,  посипати їх цукром, корицею і знову сухарями, накрити другим коржем, поколоти виделкою, змастити білками, збитими з 2 ст. ложками цукру. Пек­ти в гарячій духовці (210—240° С) протягом 35 хв. Спечений пиріг порізати.

До цього тіста можна додати 20 г дріжджів, їх слід розвести в 2—3 ст. ложках підігрітого молока і замісити з тістом, після чого поста­вити на годину в тепле місце, щоб підійшло.

*

Тісто: 750 г борошна, 1 склянка сметани, 200 г цукру, 250 г жиру, 3—4 яєць, 1/2 ч. лож­ки соди, ванілін, цукрова пудра, 1/2 ч. ложки лимонної кислоти.

Начинка: 1кг яблук, 100 г цукру, 2—3 ст. ложки мелених білих сухарів, кориця, апель­синова цедра.

Жир посікти з просіяним борошном, содою і лимонною кислотою, додати розтерті з цукром і ваніліном жовтки, сметану і замісити тісто. Залишити його на кілька годин. Потім 2/3 ті­ста розкачати, покласти на змащений жиром лист, поколоти виделкою, посипати сухарями, зверху накласти пошатковані яблука, знову посипати сухарями, цукром, цедрою і кори­цею. З білків збити круту піну без цукру і змастити нею яблука. Зверху рівномірним ша­ром натерти на рідкій тертці решту тіста. Пек­ти в гарячій духовці (210—240° С) протягом 45 хв.

Спечений пиріг порізати і посипати цукровою пудрою.
Схожі кулінарні рецепти