Головне меню

Популярні рецепти

Гриби мариновані (Закарпатська кухня)

Гриби мариновані (Закарпатська кухня)

Найбільш придатними для маринування є гриби білі, підберезни­ки, підосичники, опеньки, маслюки тощо.

Свіжі гриби перебирають, обчищають. У відсортованих грибів відрізають ніжки. Великі шапки і ніжки ріжуть на куски, а дрібні маринують цілими.

Приготовлені гриби перекладають у друшляк, кілька разів зану­рюють у відро з холодною водою, дають стекти воді, кладуть в ема­льовану каструлю і варять в підсоленій воді — на 1 л води 50 г солі і 2 г лимонної кислоти — до готовності (бажано ніжки і шапочки ва­рити окремо). Під час варіння безперервно видаляють піну. Три­валість варіння грибів залежить від їх виду і розміру. Білі гриби, підберезники, підосичники, маслюки варять протягом 10—15 хвилин з моменту кипіння, а опеньки та інші гриби — 20 хвилин. Гриби вважаються звареними, коли вони осядуть на дно посуду.

Зварені гриби вибирають шумівкою, щоб стекла вода, укладають у банки місткістю 0,5 л або 1 л і заливають окремо приготовленим гаря­чим маринадом на 1 см нижче від верха горловини банки. Маринад готують так: на 1 кг грибів в емальовану каструлю наливають 150 г води, додають 4 г солі, 0,2 г лаврового листа, 0,1 г запашного перцю, 0,1 г гвоздики, 0.1 г чорного перцю горошком, доводять до кипіння, вливають 27 г оцту і дають прокипіти.

Наповнені грибами і залиті гарячим маринадом банки накривають кришками, кладуть у каструлю з гарячою водою так, щоб вода була нижче від горловини банки на 3 см і при слабому кипінні стери­лізують: банки 0,5 л — 30 хвилин, 1 л — 40 хвилин. Після стерилі­зації банки відразу закривають і кладуть у прохолодне місце для зберігання.
Схожі кулінарні рецепти